Хоч Одеса — молоде місто, у нього багата історія. Сюди приїжджало безліч діячів культури, письменників, поетів і художників. Окрім прекрасних видів, які так надихали, в місті збереглися і ресторани, в яких обідали Маяковский і Купрін. У вас є можливість відчути себе на їхньому місці, відвідавши Кафе «Фанконі» і паб«Гамбринус».
Fanconi
Кафе «Фанконі» — це не простий заклад, де можна смачно поїсти. Це місце, просочене історією. Вечорами в ньому збиралися заможні жителі Одеси, вели переговори і укладали угоди. «Фанконі» — істинний рекордсмен по кількості легенд, що ходять навколо ресторану, і згадкам в літературі.
Фасад кафе «Фанконі»
Цікавою для туристів стане будівля, в якій воно розмістилося. Будова була прибутковим будинком градоначальника міста Аполлона Григор’єва. Виконано воно в стилі середньовічних замків в готичному стилі, з високими арочними вікнами, колонами і статуями, які прикрашають фасад. На верхніх поверхах будинку, як подейкують, були найдорожчі квартири Одеси. З ХIХ століття і до наших днів будівля прикрашає Одесу, і входить в топ 15 найкрасивіших будинків України.
У ХIХ столітті, на розі вулиці Катерининської та Ланжеронівської, в тому самому будинку, Яків Фанконі відкрив своє знамените кафе. Будівлю перебудовували, але заклад відкрився знову в 1913 році. Власник розробив секретний рецепт дуже смачного шоколаду. І кафе-кондитерська досить швидко стало популярним. За час його існування тут побували поети Бунін, Чехов, Маяковський, Бабель, Ільф і Петров. І, звичайно, про нього не забули згадати в літературних творах. У «Фанконі» діяв біл’ярдний і картковий клуб, веранда, проводилися аукціони. Тут збагачувалися і розорялися в один вечір. Від відвідувачів не було відбою. Саме у цьому закладі дізнавалися останні новини, щоб бути в курсі того, що відбувається в Одесі.
Интер’ер кафе
Тут же була штаб-квартира знаменитого Мішки Япончика. Щодня він вирушав в улюблене кафе, де у нього був власний столик. Завдяки розташуванню в центрі міста, де кипить життя, тут збиралися маклери і біржові гравці. Він зовсім не хотів вести свої справи в глухих кварталах Молдаванки. Король одеських бандитів вважав за краще приймати кур’єрів у «Фанконі». Там же розроблялася стратегія афер і тактика злодійських нальотів.
Про історичний заклад, в 1927 році, був знятий фільм «Кафе Фанконі».
Как дістатися до «Фанконі»
- Адреса: вулиця Катерининская, 15/17, Одеса
- Телефон: +380 482 346 666
Гамбринус
Неквапом прогулюючись по Дерибасівській ви побачите вивіску «Гамбринус». Спочатку паб відкрився в 1868 році, і знаходився на Грецькій площі. А потім двічі переїжджав.
Другий « Гамбринус» розташувався на розі вулиць Дерибасівської і Преображенської. Кабачок тримала пара німців. Він став шалено популярним і був заповнений до відвала. Про нього писали статті в газетах і журналах.
Пройшло досить багато часу і ось, третій раз, заклад перенесли всього на 100 метрів. Для третього ” Гамбринуса” вибрали старовинне підвальне приміщення. І до цього дня він знаходиться на вулиці Дерибасівської, 31 кут Віце-адмірала Жукова, 2.
Паб «Гамбринус»
Історична фігура цього закладу — Сашко-музикант. Олександр Певзнер, що вивчився премудрощам гри на скрипці, став легендарним скрипалем ” Гамбринуса”. Він був талановитим виконавцем, завжди догоджав гостям і користувався величезним успіхом публіки.
Одним з відомих людей, що жили в Одесі був Олександр Купрін. У 1907 році він подарував світу розповідь ” Гамбринус”, присвячену одеському пабу на Дерибасівській. Йому так запав в душу образ Сашка-музиканта, що автор використав його образ в розповіді. Ось тоді до музиканта і прийшла справжня слава. Опублікувавши розповідь, Купрін навіть приїхав в Одесу і подарував Сашкові екземпляр журналу.
Интер’ер паба в морскому стилі
Усі традиції і фірмовий морський стиль паба і нині збережені. Замість столів стоять дерев’яні бочки, склепінчасті стелі прикрашають інтер’єр, а кожен вечір музиканти грають відомі одеські пісні. Їжа тут проста, “чисто одеська”, також вас чекають різні сорти пива.
«Гамбринус» на Дерибасівській
- Адреса: вулиця Дерибасівська, 31, Одеса
- Телефон: +380 48 726 3657