Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sites/bortoli.com.ua/wp-content/plugins/reda-theme-plugin/acf-typography/acf-typography-v5.php on line 51
Пішки по Одесі: старовинна архітектура міста | Bortoli
Лютеранская Церковь Святого Павла

Пішки по Одесі: старовинна архітектура

Share

Всі, хто побував в Одесі, погодяться, що у неї є особлива чарівність. Бруковані вулички, старовинні дворики і безліч пам’ятників архітектури — все це є візитною карткою Перлини біля моря. План Одеси 1794 року передбачив геометрично правильну, регулярну забудову вулиць. Неспроста місто будували відомі в той час архітектори: Франц Фраполлі, Олександр Бернардацці, Франц Боффо і багато інших.

Внесок архітектора Боффо в будівництво Одеси.


Франц Карлович жив і працював в Одесі 40 років. За цей час він спроектував і побудував безліч будівель в центральній частині міста, які незабаром стали його візитними картками. Прогулюючись по Приморському бульвару, ви можете насолодитися його творіннями. Ця будівля міської мерії, Палац моряків і Будинок Потоцьких, а також знамениті Потьомкінські сходи. А ви знали, що сходи в різний час носила назви: Гігантською, Бульварної, Міський та Рішел’євської?

До наших днів збереглося більше 30 будинків, побудованих зодчим, причому більша частина з них без істотної зміни вигляду. Наш готель безпосередньо пов’язаний з діяльністю архітектора. Адже саме Ф.К. Боффо спроектував будівлю торгових рядів, в якому і розташувався готель Bortoli.

Одесский архив

Одеський архів

Одеський архів чи синагога?

Цікавим пам’ятником архітектури є Одеський архів на вулиці Жуковського, 18. Колись це була будівля Бродською синагоги (по імені міста Броди на Галичині), де богослужіння проводилися в супроводі органу. Але після Другої світової війни будівля передали архіву. Ви запросто можете помилуватися старовинними фасадом і навіть відвідати його, це безкоштовно. Щоб дослідити старовинні документи потрібно бажання і паспорт: відвідувача записують в читальний зал, він заповнює анкету і отримує дозвіл на роботу. І хоч на вигляд воно здається похмурим – це відмінний приклад старовинної готичної архітектури з її арочними вікнами.

Здание Пассажа

 Пассаж

Пасаж на Дерибасівській

На розі вулиць Преображенської і Дерибасівської височить будівля торгового комплексу «Пасаж» і однойменної з ним готелі. Раніше на місці цього закладу були житлові будинки, які були згодом знесені, а нову будівлю було побудовано всього за 2 роки. Вже в 1900 році був відкритий торговий комплекс «Пасаж в Одесі». За розмахом оформлення і кількістю скульптур йому немає рівних в Одесі. Він конкурує в декоративності навіть з Оперним театром. Увійшовши в торговий павільйон, підніміть голову і розгляньте найдрібніші деталі ліпнини і скляна стеля. Понад сто років будівля не перестає дивувати одеситів і гостей міста своєю розкішшю.

Лютеранська Церква Святого Павла

Відродження з попелу

У 1824 році заклали фундамент Лютеранської Церкви Святого Павла або Кірхи. Вона благополучно простояла до кінця XIX століття, пізніше вирішили, що Кірха злегка занепала і потребує ремонту. Стару будівлю розібрали, і на тому ж місці дуже скоро з’явилося нове в готичному стилі. Церква непогано збереглася аж до пожежі в 1976 році. Великий внесок у відновлення храму була виділена громадою в Баварії і в 2010 році реставрація була закінчена. Фасад виконаний в дусі середньовіччя, а інтер’єр став сучасним. Церква Святого Павла знаходиться в центрі міста на вулиці Новосельського, 68. Також там є орган, який привезли до Одеси з Німеччини. І кожен бажаючий може прийти, щоб послухати його звучання. Ні в якому разі не забудьте звернути увагу на чудове вечірнє освітлення Кірхи.

Свяжитесь с нами!