Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sites/bortoli.com.ua/wp-content/plugins/reda-theme-plugin/acf-typography/acf-typography-v5.php on line 51
Самі незвичайні пам'ятники Одеси | Bortoli
дверь

Незвичайні пам’ятники Одеси, які вас здивують

Share

У дев’ятнадцятому столітті у Одеси був негласний статус третьої столиці, після Петербурга і Москви. Тому не дивно, що з кожним роком скульптур ставало все більше. Крім того, місто завжди славився своїм гумором і неординарністю, що відбилося і на пам’ятниках. Мабуть, тут немає простих нудних монументів, всі вони незвичайні.

рыбачка соня

«Рибалка Соня на Привозі»

Цю пані можна побачити на знаменитому ринку, в рибному ряду. Де ж ще знаходитися рибалці Соні? Пам’ятник являє собою усміхнену пишну жінку. Вона в капелюсі, з бичками, нанизаними на мотузку, а біля ніг – великий кіт, який так і хоче поласувати рибою. З’явився пам’ятник в 2006, і знаходиться в торговому павільйоні «Новий Привоз».

дверь

«Пам’ятник-двері»

Скульптура під назвою «Будинок Сонця» з’явилася на міському пляжі Ланжерон. Її створив відомий скульптор і художник Михайло Рева. За задумом автора, через неї можна спостерігати перші промені ранкового сонця і його візит. Прототипом стали ті самі легендарні двері одеських парадних. Пам’ятник став героєм безлічі постів в соціальній мережі Instagram. Так що не втрачайте часу і будьте в тренді.

стул

«Дванадцятий стілець»

Бронзовий стілець одесити присвятили письменникам Ільфу і Петрову в честь легендарного роману «Дванадцять стільців». Це своєрідна данина веселим жартам твору. Пам’ятник 12-ому стільцю був відкритий ще 1 квітня 1999 року. І знаходиться він на вулиці Дерибасівській. Гості міста збираються в чергу, щоб посидіти на ньому і зробити фото на пам’ять.

апельсин

«Пам’ятник апельсину»

Або як його ще називають «пам’ятник хабарю». За часів заснування Одеси імператор Павло I, не отримавши великого доходу від порту, вирішив припинити його існування. Але кмітливі купці відправили йому кілька возів з апельсинами. І цар був так задоволений таким подарунком, що продовжив фінансування. Пам’ятник розмістився на бульварі імені Жванецького.

указатель«Вказівник міст»

Він знаходиться на Думській площі, якраз біля мерії. Складається скульптура з 39 табличок, на яких вказані міста-побратими Одеси і точну відстань до них. Цікаво, що кожна табличка повернута в ту сторону, де і знаходиться «брат» Перлини біля Чорного моря. Вказівник був урочисто відкритий в 2005 році.

Джобс

На згадку про Стіва Джобса

Він буде цікавий тим, хто стежить за світом технологій. Являє собою долоню з зображенням, що став свого роду іконою, яблука. А з’явився пам’ятник завдяки праці студентів академії технічної регулювання. Виконано монумент з безлічі дрібних металевих деталей і створили його в пам’ять про досягнення Стіва Джобса. Відправляйтеся на вулицю Новосельського, 74, та оцініть власні очі це витвір мистецтва.

жене моряка

Пам’ятник Дружині моряка

Ця скульптура викликає теплі емоції у глядача. Встановлено вона у самого моря на Морському вокзалі, в честь дружин і дітей моряків, які віддано чекають і вірять. Автор увічнив трепетний сімейний момент. Цей пам’ятник став своєрідним символом Одеси. Адже саме тут, в Морському порті, досить часто були подібні сцени. Мати і дитина, яка махвє ручкою , проводжають в рейс батька.

грядущему гению

«Майбутньому генієві»

Пам’ятник досить екстравагантний, якщо судити його за описом: три найбільших літературних діяча Гоголь, Пушкін і Бабель з цікавістю розглядають золоте куряче яйце, з якого ось-ось «вилупиться» новий геній. Скульптурі, яка буквально рясніє колоритним одеським гумором, виконана з бронзи і створена поетом і скульптором Миколою Степановим. Композицію ви знайдете у дворику Літературного музею. Хоч пам’ятник і з’явився тільки в 1996 році, з ним вже пов’язані деякі традиції. Серед студентів ходить легенда, що якщо подивитися на це золоте яйце перед іспитом, то він пройде успішно.

Свяжитесь с нами!